sobota 6. února 2016

Chlapecké trenýrky (boxerky) (Boy's boxer briefs)

Náš nejmladší potřeboval doplnit zásobu trenclí. Slipy ho zrovna nenadchly a použitelných trenek po starším vyžleti má náš ramboušek poskrovnu. Tak jsem prohrábla zbytky ve skříni, dle dobře padnoucího modelu stvořila střih a první vlaštovku a po velkém nadšení následovaly další... Tatínek naprosto nechápe, jak může být nějaký chlap naprosto odvařený z hadrů, ale může :o) Nejtěžší bylo si vybrat, které si obleče, protože všechny naráz na sebe jsem zakázala...


Střih je 4-dílný, je trošku jiný, než to, co jsem používala na staršího (dle mustru z Lindexu), krásně sedí. Guma v originále byla našitá přímo a už jaksi neplnila svůj účel, já jsem zvolila klasický tunýlek pro možnost budoucí regulace či výměny.


První model


Vše je sešité nejprve dokola na overlocku, pak jsou švy prošité shora na normálním stroji, aby neotravovaly, pak až je sešitý spodek + opět prošitý šev shora, aby to neškrabalo. Hodil by se na to coverlock...
 

"Kapsička" na PD dělaná pomocí vystřiženého trojúhelníku pěkně sedne.Rovné prošití přes ten overlockový šev můj stroj moc nedává, jo kdyby tak člověk věděl, co bude potřebovat, když si kupuje stroj a neumí šít... Okraje jsou přišité tříkrokým cikcakem, to už bylo lepší.

 


Všechny slipy byly pochopitelně odstrčeny daleko do zadu, aby na ně náhodou někdy nedošla řada... no kdo by se divil, že :o))

3 komentáře:

 1. Moc pěkné! U nás se tak doplňovalo minulý víkend. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super, nechceš našít i ve vel. 140? Zrovna by se nám taky hodily:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji :o)
  Požadavek na vel. 140 byl bohužel i u nás doma...

  OdpovědětVymazat